Pharma  Soft  –  poradenství a služby nejen pro domácnost a zdraví

Díl XXV. ….Jak jaro přineslo nový život…….

Duben 2017

002 Jezírková čistička001 Jezírková čistička   Jaro nám přineslo do zahrady nový život a to nejen do části suchozemské, ale také vodní. Ze břehu chodí pít straky, sojka, kosi i holubi a občas se objeví i sýkorka nebo konipas. Na hladinu pak přilétá vždy k ránu párek divokých kachen a kromě nich na hladině vídáme i vodoměrky a pod hladinou potápníky. 004 Jezírková čistička 003 Jezírková čistička

006 Jezírková čistička005 Jezírková čistička013 Jezírková čistička 007 Jezírková čistička 014 Jezírková čistička

012 Jezírková čistička029 Jezírková čistička 011 Jezírková čistička038 Jezírková čistička 031 Jezírková čistička

    A jak se zde osvěžují, tak nám na památku i něco nechají. Voda se tak stává s přibývajícím sluníčkem a teple doslova biologicky aktivní.

   K udržení vyrovnané bilance živin ve vodě slouží kořenová čistička. Mechanické a biologické čištění pak bude zajišťovat čistička anaerobní.

   A pokud se nespokojíte se sériově vyráběnou čističkou a pokusíte se realizovat vlastní nápad na míru, pak můžete i více účinnou s čtvrtinovými pořizovacími náklady.

   Ať však zvolíte kteroukoli z variant, stěhování téměř půltunového tělesa se nevyhnete. A není-li vám fyzika příliš vzdálena, přestěhujete takového „drobečka“ za necelé dvě hodiny ve dvou lidech i se dvěma terénními převýšeními……a znáte tu o mašince, která jela na pole pro brambory, kam nevedly žádné koleje? 🙂

   A když posun dopadne napoprvé na jedničku, jako u nás, pak stačí jen dekorativně zakrýt a můžeme napouštět. 🙂

3. 4. 2017

Napsat komentář