Pharma  Soft  –  poradenství a služby nejen pro domácnost a zdraví

Výroba bylinných čajů – návrat ke kořenům

Srpen – listopad 2015002-prodejna-lerivych-rostlin 003-prodejna-lerivych-rostlin007-prodejna-lerivych-rostlin 004-prodejna-lerivych-rostlin

019-prodejna-lerivych-rostlin 021-prodejna-lerivych-rostlin 026-prodejna-lerivych-rostlin023-prodejna-lerivych-rostlin

009-vyroba-bylinnych-caju 007-vyroba-bylinnych-caju 006-vyroba-bylinnych-caju 003-vyroba-bylinnych-caju

   Pro první a stále největší internetovou lékárnu v ČR jsme jako projekt zřizovali výrobnu bylinných čajů. Realizace byla provedena za použití typizovaného lékárenského nábytku v provedení masivu ze správné dřeviny – který nejlépe splňuje podmínky na vhodné skladování sušených částí rostlin. Všechna označení jsou jak českém, tak i latinském provedení podle Československého lékopisu  ČSL 4.

   Podařilo se nám zajistit původní mobiliář z bývalé fakultní lékárny Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy, který svému účelu sloužil od roku 1975.

   Používané receptury jsme sestavili podle požadavků platné legislativy s využitím historických receptářů a vědecké literatury z archivů českých i zahraničních farmaceutických fakult.

   Vlastní příprava je designována podle současných požadavků jako potravinářská výroba, avšak v prostředí lékárenských, tedy zdravotnických, hygienických i provozních požadavků.

   A jsme rádi, že klientům provozovatele čaje opravdu chutnají.

11. 11. 2015

 

Napsat komentář